4 views · 12 days ago

Wolno pisać elaboraty na temat odchudzających właściwości zielonej herbaty, bolesnej pomarańczy czy pieprzu kajeńskiego, wskazując Schudnij przy tym nie tylko na pożądany wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej, ale i podkreślając kwestię bezpieczeństwa zastosowania. Są jednak takie osoby, które nie szukają kompromisów, dla których liczy się przede wszystkim skuteczność. Przykładem dyskusyjnego środka używanego zarówno za pomocą wyczynowych sportowców jak i pasjonatów jest lek - clenbuterol, zwany też przez niejakich „clenem". Lek ten, wbrew iż niewłaściwie używany być może okazać się bardzo niebezpieczny lecz również dla zdrowia, ale również i życia ma jakąś zaletę - spala tłuszcz. Przy czym nie konwersujemy tutaj o subtelnym wpływie na lipolizę i termogenezę, tylko o drastycznym przyspieszeniu tempa przemiany materii.
Clenbuterol łączony jest często ze sterydami anaboliczno-androgennymi o niewysokim stopniu aromatyzacji. Należy wspominać, że w przypadku stosowania rozkazów doustnych zwiększa się groźba uszkodzenia wątroby - „clen" bowiem forskolina również mocno przykłada ten narząd, o czym nie wszyscy niestety wiedzą. Niektórzy zawodnicy praktykują także scalanie tego środka z hormonami tarczycy (T3), co z jednej strony doprowadza aż do drastycznego podkręcenia tempa poprawki materii przyspieszając tym samym spalanie tłuszczu, z drugiej chociaż zwiększa wyraźnie ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych i nadużycia. Wyjątkowo niebezpieczne okazać się są w stanie połączenia clenbuterolu z efedryną i johimbiną.

Stosowanie clenbuterolu w ramach niedozwolonego wspomagania ani chybi wiąże się z niebezpieczeństwem występowania objawów niepożądanych. Nuże niewielkie dawki tego medykamentu mogą powodować tachykardię, drgawki mięśni, podenerwowanie, spowolnienie, amlan forte postęp ciśnienia tętniczego. Przy zdrowszych dawkach efekty te kwaszą nasileniu, a dodatkowo napływać mogą także bóle w klatce piersiowej, nudności, torsje, zgagi, bezsenność i różne. Objawy przedawkowania mogą mieć nagły i nieprzyjemny istota, grożąc utratą zdrowia, nawet lepiej życia, znane są przypadki poważnych zatruć clenbuterolem.